Talveaed on reeglina klaasist seinte ja katusega juurdeehitis maja küljes. Eesmärk on valdavalt eksootiliste taimede kasvatamine või siis hea olemise koht halbade ilmade eest. Võimalus on teha talveaed nii soojana kui ka külmana. Soe talveaed on mõeldud aastaringseks kasutuseks. Külma konstruktsiooniga talveaed on pigem kevade ja sügise pikendaja. Kindlasti peab ka arvestama, et sooja talveaia ehitamine on mõnevõrra kulukam. Enne talveaia ehitust on vaja mõelda mõnele olulisele asjale. Esiteks on vaja kindlasti endale selgeks teha mis otstarve peaks talveaial olema. Siis tuleb kindlaks teha mis ilmakaare suunas talveaed paiknema hakkab. Arvestades neid faktoreid saab teha edasised otsused talveaia ehituseks. Milline tuleb ventilatsioonisüsteem, kuidas on lahendatud küttesüsteem, kas on vaja ka varjamiseks markiise, milliseid klaase valida ja kuidas arhitektuuriline väljanägemine paistma hakkab. Arvestama peab ka sellega, et talveaia ehitus, olenevalt suurusest ja keerukusest, võib olla  päris pikk protsess. Kogu ehitustsükkel võib aega võtta mitu kuud.

Ühekihiliste klaasidega talveaiad on kombineeritud valdavalt külmakatkestuseta fassaadi, akna ja uste süsteemidest ning terrasside klaasimise süsteemidest.
 
  • Kasutatavad süsteemid valdavalt MB SR50N, MB45, Purso ja Claroflex.
  • Katuse klaasid valdavalt 6+6mm lamineeritud ja karastatud ning seintel 6-10mm karastatud klaasid (lõplik tüüp selgub peale staatiliste arvutuste tegemist).
  • Profiilide toon vastavalt RAL värvikaarti alusel.
Previous slide
Next slide
Kahekihiliste klaasidega talveaiad on kombineeritud valdavalt keskmise külmakatkestusega fassaadi, akna ja uste süsteemidest.
 
  • Kasutatavad süsteemid valdavalt MB SR50N, MB70, MB Slide…
  • Katuse klaasid valdavalt 6mm karastatud ja 4+4mm lamineeritud ja seintel 6 + 6mm karastatud klaasid (lõplik tüüp selgub peale staatiliste arvutuste tegemist).
  • Profiilide toon vastavalt RAL värvikaarti alusel.
Previous slide
Next slide
Kolmekihiliste klaasidega talveaiad on kombineeritud valdavalt maksimaalse külmakatkestusega fassaadi, akna ja uste süsteemidest.
 
  • Kasutatavad süsteemid valdavalt MB TT50, MB 86, MB 104, MB 77HS …
  • Katuse klaasid valdavalt 6mm karastatud+4mm+4/4mm lamineeritud ja seintel 6+4+6mm karastatud klaasid (lõplik tüüp selgub peale staatiliste arvutuste tegemist).
  • Profiilide toon vastavalt RAL värvikaarti alusel.
Previous slide
Next slide